Будинок, котрий буде добрим для мешканців, це той, котрий є комфортним та недорогим в обслуговуванні. Проектуючи такий будинок треба враховувати стратегію ефективного енергетичного проектування, котру ще називають енергетичною пірамідою.
Досягнути параметрів малої потреби в енергозабезпечення будинку дозволяє оптимальна геометрія будинку. Більше число на малюнку вказує на більші втрати з будинку.
Приміщення холодного гаражу варто прибудовувати до житлового будинку з північного боку, щоб створити додаткий буфер тепла. Теплий гараж, вмонтований в будинок, не є добрим задумом. Адже він відбирає досить багато тепла, створює додаткові містки холоду, збільшує навантаження на вентиляцію.
Для південних вікон добре передбачити дашки від сонця, що зменшить перегрівання будинку влітку і зекономить гроші на вентиляції. Східні і західні вікна добре б обладнати жалюзями, котрі акривати на ніч. З північної строни варто б змонтувати холодні технічні приміщення.
Температура в приміщеннях повинна витримуватись на різних рівнях: ванна – 22-24°С, кімнати денного перебування – 20-22°С, кухня і спальня – 18-20°С, коридор – 16-18°С, господарські приміщення – 12-15°С, гараж і котельня – 4-8°С.
Будинок повинен бути достатньо масивним, щоб акумулювати тепло в стінах, перекритті, перегородках. Не може бути надто масивним, тоді влітку важко буде його охолоджувати.
Добрий будинок повинен мати тепловтрати не більші 40 кВт*год/м2 протягом року. Коефіцієнт U для стін повинен бути 1,5 Вт/м2*К. Для будівництва нового будинку це несуттєво збільшить кошти, але досить багато зекономить протягом довгих років експлуатації при оплаті за тепло. Монаж вікон повинен бути виконаним за теплою технологією – без містків холоду. Рама і скло повинні мати коеф. U=0,9Вт/м2*К.
Має бути в будинку високоефективна вентиляція з рекуперацією. Проектуючи свій новий добрий будинок потрібно налаштуватися на дуже досконале вентиляційне обладнання, адже будинок буде дуже щільним і при недосконалій вентиляції стане для мешканців першим ворогом. Погана вентиляція, відсутність рекуперації приводять до того, що при перебуванні мешканців вдома різко збільшується вологість і концентрація вуглекислого газу, що може приводити до обмороку і появі значної кількості хвороб. На цих елементах не можна економити.
по матеріалах сайту EcoTown