Коли на етапі сучасного ремонту постає запитання, а як керувати всіма гаджетами та системами в будинку, люди починають цікавитись системами “Розумний дім,” щоб керувати всіма системами зі смартфона або навіть автоматично. Тут часто постає вибір, що обрати бездротові системи чи дротові. В даній статті ми дамо відповіді на всі запитання.
Почнемо з ZigBee
ZigBee - це протокол зв’язку між пристроями, тому якщо все ж таки обирати бездротові системи, то краще ці, бо бувають розумні девайси, які працюють на wi-fi, які будуть вантажити вашу систему інтернету, на відміну від ZigBee девайсів, в яких підключення до інтернету потребує лише хаб (центр управління).
На девайсах, які працюють на цьому стандарті можна реалізувати керування: світлом, сигналізацію, антипотоп, домофон керування розетками, відеоспостереження, керування кліматом (радіаторами) та деякими кондиціонерами. Система підтримує навіть деякі сценарії - тобто коли ви йдете з дому виконується ряд певних дій.
Основним плюсом ZigBee девайсів є те, що вони можуть інтегруватись в готовому ремонті, на нашу думку, перелік плюсів закінчується.
Адже керування відбувається з програми Tuya та всі дані зберігаються на серверах в Китаї. Обладнання часто приходить з браком, тому його потрібно брати з запасом. Чітке керування теплими підлогами зробити не реально, про підключення канальних кондиціонерів чи фанкойлів ми взагалі мовчимо.
Також обладнання працює нестабільно, що не дуже приємно в експлуатації.
Також обладнання працює на батарейках, які потрібно міняти, звичайно не дуже часто, але всеодно не приємно.
Тому девайси на протоколі ZigBee - є хорошим вибором, якщо ремонт реалізований і ви хочете реалізувати деякі функції, але не більше.
Тепер поговоримо про справжню кабельну автоматизацію.
До прикладу візьмемо монобренд Larnitech.
Німецький монобренд з виробництвом в Німеччині, максимально надійне обладнання створено на базі промислового обладнання для автоматизації. Німецькі сервери, але також може працювати повністю локально.
Можна реалізувати, що душа забажає, детально можна прочитати тут.
З основного це:
Керування світлом
Опаленням
Вентиляцією
Безпекою
Охороною
Брамами та воротами
Басейнами і т.д.
З мінусів дротової автоматизації - це що її потрібно реалізовувати на етапі ремонту, щоб прокласти кабелі.
Але плюсів набагато більше, адже у нас повний спектр можливого програмування майбутнього об’єкту і ми можемо робити дії розумного будинку від різноманітних датчиків і т.д.
Отже, можна зробити висновок, що якщо робити розумний дім, то варто обирати кабельну автоматизацію, а якщо ремонт вже готовий, то можна пробувати реалізувати, щось на бездротовому обладнанні.
Comments